3 produkty do oczyszczania organizmu

oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu z toksyn znane już było od VII wieku n.e. W Chinach, Tajlandii czy Indii społeczeństwo bardzo dbało o to co spożywa i pije, by było to zdrowe i miało korzystny wpływ na ciało i samopoczucie. Obecnie również wiele osób na całym świecie szuka sposobów jak usunąć toksyny z organizmu, które go zatruwają. Warto więc poznać 3 podstawowe produkty, które pomogą nam zachować zdrowie i dobre samopoczucie. Zapraszam poniżej.

1. Herbatki ziołowe


Wiele osób, gdy chce zacząć pozbyć się negatywnych osobników z naszego organizmu w postaci pasożytów, bakterii czy wirusów – stawia właśnie na herbatki ziołowe. Posiadają one wiele właściwości prozdrowotnych, ale i wyjątkowy smak. Dodatkowo, herbatki ziołowe 
pomagają w odchudzaniu, przyspieszają procesy trawienne i działają zbawiennie na przewód pokarmowy. Oczyszczanie organizu dzięki temu odbywa się całkowicie w naturalny sposób. Warto wypijać chociaż 2-3 herbatki ziołowe dziennie. Może to być czystek, pokrzywa a nawet herbata zielona, która przez wielu uważana jest za matkę w oczyszczaniu organizmu z toksyn. 

2. Regularne picie wody


Z wody składa się nasz organizm. Dlatego też regularne picie wody ma zbawienny wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Picie minimum 8-10 szklanek dziennie znacznie pomaga w odchudzaniu, przyspiesza proces trawienny i działa zbawiennie na przewód pokarmowy. Woda sprawia również, iż organizm oczyszcza się z toksyn i zapobiega stanom zapalnym. Na przykład woda z ogórkiem i cytryną. Wiele osób skarży się, iż ciężko wypijać „coś co jest bez smaku”. Warto więc dodać do nie plasterek cytryny, maliny, plaster pomarańczy lub kawałek gruszki. Dzięki czemu smakuje wybornie i zachęca do picia. Warto pić wodę niegazowaną zamiast słodkich i gazowanych napojów, które oprócz wielu składników chemicznych są źródłem dodatkowych kilogramów. Wodą najlepiej rozpoczynać i kończyć dzień. Rano idealna jest woda ciepła z cytryną, wieczorem – szklanka czystej wody przed snem.

3. Kasze


Telewizja, prasa i internet zachęca nas do częstego spożywania kasz. Kasza jaglana, gryczana, komosa czy bulgur są idealne na każdy posiłek w ciągu dnia. Rano można je jeść na zimno lub ciepło z owocami, na obiad jako dodatek do mięs czy ryb a na wieczór idealnie sprawdzi się w zestawie z warzywami. Kasza to idealny posiłek, który ogrzewa nasz organizm od środka. Jest dobra zarówno zimą, jak i latem. Kasze są smaczne i można modyfikować je na różne sposoby (w zależności od upodobań i preferencji). Warto wprowadzać je do menu zarówno dorosłych jak i dzieci już od najmłodszych lat.

Jak widać z powyższego, już niewielkie kroki sprawiają, iż można wprowadzić do codzienności kilka rytuałów, które znacznie przyczynią się do poprawy zdrowia i samopoczucia. Powyższe produkty, oprócz wielu właściwości zbawiennych dla naszego zdrowia, są zdrowe i naprawdę pyszne. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy stawiają na zdrowe odżywianie i bycie fit – wprowadzenie choć kilku zmian do swojego stylu życia sprawia, że w krótkim czasie można dostrzec pozytywne efektu na naszym ciele.