Domowe sposoby oczyszczania organizmu

ziołaCzujesz wieczne osłabienie i zmęczenie? A może walczysz z problemem ze snem lub brakiem energii? Może to być związane z tym, że w Twoim ciele doszło do nagromadzenia nadmiernej ilości toksyn. W chwili, w której oczyścisz swój organizm odczujesz także wyższą sprawność umysłu.

Oczyszczanie można przeprowadzić przy pomocy sprawdzonych, domowych sposobów. Najpopularniejsze są kuracje ziołowe działające:

moczopędnie

żółciopędnie

przeczyszczająco

            Zioła powinny stanowić podstawę całej kuracji.

Ich zadaniem jest stymulacja organizmu do usuwania toksyn. Warto sięgnąć po liście brzozy, ziele skrzypu, mniszek lekarski, dziurawiec, ziele nawłoci, miętę, tatarak i bylicę, krwawnik, karczoch. Prócz ziół można stosować napoje związane z takimi produktami, jak:

  • Cytryna – sok ze świeżo wyciśniętej cytryny dodajemy do przegotowanej i ciepłej wody. Najlepiej pić ją rano bądź dodawać do butelki wody mineralnej i popijać przez cały dzień.
  • Ocet jabłkowy – w jego składzie znajdują się witaminy, minerały oraz kwasy organiczne. Są tam także pektyny – nie tylko usuwające toksyny z organizmu, ale również wspomagające metabolizm
  • Owoce jagodowe – szczególnie aronia, maliny, jagody leśne. Znajdziemy w nich antyoksydanty oraz antocyjany, a także flawonoidy i polifenole. Nie tylko chronią przed działaniem wolnych rodników, ale także zabezpieczają przed chorobami układu krążenia, cukrzycą oraz nowotworami. Wystarczy pół kubka dziennie naturalnego soku, by wspomóc kondycję fizyczną oraz sylwetkę.

Innym domowym sposobem na oczyszczanie ciała jest głodówka. Dzięki niej bardzo szybko pozbywamy się toksyn z organizmu oraz oczyszczamy jelita z zalegających resztek pokarmów. Ciało zaczyna korzystać z zapasów, dochodząc do tkanki tłuszczowej oraz zgromadzonych w niej szkodliwych substancji. Samo spalanie tłuszczu sprawia, że do krwioobiegu dostają się toksyny, który następnie są wydalane wraz z moczem.

Dieta oczyszczająca również działa bardzo pozytywnie – możliwe, że będzie ona stanowiła inspirację do ogólnych zmian w odżywianiu. W diecie oczyszczającej przez kilka lub kilkanaście dni można spożywać jedynie gotowane lub surowe warzywa, a także pić spore ilości wody, herbatek oczyszczających oraz soków naturalnych. Po upływie 10 dni zaczynamy spożywać napoje i produkty mleczne takie jak kefiry, jogurty oraz produkty zbożowe. Pod koniec do jadłospisu można włączyć ryby i chude białe mięso. Wszystko to pozwoli nam na pozbycie się ogromnej ilości toksyn i odzyskanie energii oraz wigoru.