Oczyszczanie po zimie

Nie jest dziełem przypadku, że to właśnie w okresie zimowym ludzie najczęściej przybierają na wadze. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, stosujemy posiłki wysokokaloryczne, dostarczające organizmowi dużych ilości energii – potrzebnej do wytworzenia ciepła. oczyszczanie organizmu po zimieDieta zimowa zdecydowanie różni się od diety wiosennej. O ile w zimie musimy dbać o to, by jeść dużo kalorii, o tyle wiosną warto jest postawić na oczyszczanie.

Na wiosnę odzyskujemy formę. Nie musimy już kulić się pod ciepłym kocem oraz podjadać – możemy zainwestować w większą aktywność fizyczną oraz zupełnie inne pokarmy. Silne promienie słońca dodadzą każdemu energii oraz sprawią, że będzie miał on ochotę na działanie. Zamieniamy żywność tłustą oraz przetworzoną na świeże i naturalne produkty, takie jak:

  • Warzywa i owoce – młode warzywa, takie jak kapusta, buraki, marchew, szczypiorek czy pomidory, to prawdziwe bomby witaminowe. Dzięki nim nasze ciało jest w pełni odżywione i wyposażone w mikroelementy. Winno się przygotowywać z nich zupy oraz sałatki w charakterze przekąsek.
  • Błonnik – odnajdziemy go w produktach pełnoziarnistych oraz skórkach owoców.  Działa oczyszczająco, dosłownie „wymiata” z naszych jelit toksyny, równocześnie usprawniając ich perystaltykę oraz metabolizm
  • Jogurty oraz kefiry – znajdują się w nich żywe kultury bakterii. To one odbudowują naturalną florę bakteryjną w ludzkim ciele i podwyższają odporność
  • Chude mięso oraz tłuste ryby – znajduje się w nich dużo białka oraz kwasów omega 3. Należy jednak pamiętać o odpowiednim sposobie podania – unikać kalorycznych sosów oraz dodatków.

Świetnym sposobem na biologiczną odnowę po zimie jest korzystanie z sauny.

To metoda nie tylko wypróbowana, ale bardzo skuteczna i stosowana na szeroką skalę. Kiedy nasze ciało intensywnie się poci wszystkie toksyny wydalane są masowo przez skórę. Wystarcza jedna wizyta by poprawiło się ukrwienie i wzmocniły naczynia krwionośne. Poprawia to wygląd skóry i ogólny stan zdrowia. Chcesz, by oczyszczenie przebiegało prawidłowo? Korzystaj z sauny 1-2 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że przy oczyszczaniu należy odstawić wszystkie szkodliwe używki, takie jak tytoń, kawa, alkohol, cukier, słodycze czy margaryna. Dobrym pomysłem jest ograniczenie soli oraz tłuszczy pochodzenia zwierzęcego. Miej również w głowie złote zasady:

pij jak najwięcej wody mineralnej oraz ziółek

jedz dużo warzyw, owoców, a także produktów mlecznych fermentowanych

zadbaj o to, by w Twoich posiłkach było sporo błonnika

Intensywne oczyszczanie może trwać od 2-3 tygodni.