Odtruwanie organizmu

Co jakiś czas każda, dbająca o swoje zdrowie i kondycję osoba winna przeprowadzić oczyszczanie całego organizmu. Najlepszym sposobem jest głodówka, trwająca maksymalnie do 48 godzin – każdą dłuższą przerwę w jedzeniu należy najpierw skonsultować z lekarzem. Podczas głodówki należy poświęcić dużo czasu na sen, brać ciepłe kąpiele bądź udać się na spacer na świeżym powietrzu.

odtruwanie organizmuGłodówka u każdego może wywoływać nieco inne objawy, czasem do złudzenia przypominające pojawiającą się chorobę. By uzyskać energię, nasze ciało zaczyna korzystać z zapasów tłuszczu oraz włącza do krwioobiegu nagromadzone toksyny.

Jakie są najczęstsze objawy oczyszczania całego organizmu?

  • Ból głowy – pojawia się po 48 godzinach głodówki. Nie należy stosować środków przeciwbólowych, bowiem niweczą one cały proces.
  • Bezsenność – podczas oczyszczania umysł staje się aktywny i trudno o sen. Można sobie pomóc ciepłą kąpielą z olejkami eterycznymi (najlepszy jest lawendowy)
  • Nudności – tylko na samym początku, łagodzą je ziołowe herbatki
  • Wrażliwość na zimno – jako że energia zużywana jest na odtruwanie organizmu, nie ma on sił na wytwarzanie ciepła. Należy dbać o to, by nie doszło do wychłodzenia
  • Zaparcia – z powodu utraty większych ilości płynów
  • Biegunka – objaw bardzo szybkiego pozbywania się toksyn. Należy pić dużo wody, by zapobiec odwodnieniu
  • Wysypka – to nie tylko mało estetyczne zmiany, ale również swędzenie skóry. Może być objawem usuwania toksyn przez zewnętrzne powłoki ciała.
  • Nieświeży oddech, osad na języku – nic niepokojącego, należy regularnie czyścić całą jamę ustną.
  • Zmniejszenie wagi – oczywista konsekwencja zmniejszenia ilości pokarmu.

Do oczyszczania organizmu należy się zawsze przygotować. Powoli ogranicza się spożywanie toksyn zawartych w cukrze, kawie, tytoniu, kosmetykach. Dzięki temu odtruwanie jest bardziej skuteczne. Samo oczyszczanie nie polega na dorzucaniu produktów oczyszczających do codziennej diety, a spożywaniu wyłącznie ich. Nie należy przechodzić przez ten proces podczas dni roboczych, a wybrać weekend bądź inne dni wolne. Samo odtruwanie może trwać nie tylko kilka dni, ale nawet tydzień czy dwa tygodnie.

Co powinieneś jeść, by wspomóc proces oczyszczania?

przede wszystkim: algi. Regulują metabolizm, są bogate w wapń, magnez oraz potas

– kojąco działa woda z cytryną. Dzięki niej pobudzona jest perystaltyka jelit, a organizm otrzymuje wystarczającą ilość witaminy C oraz bioflawonoidów

– jabłka – tanie, a bardzo zdrowe. Zawierają dużo błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego, który wchłania toksyny i ułatwia ich wydalanie.