Sięgnij po wodę dla zdrowia?

Nasza cywilizacja wpływa na to, że nasz organizm jest niezwykle zanieczyszczony. Mimo dobrej pracy naszych narządów nie są one w stanie poradzić ze zbyt dużą ilością toksyn. W związku z tym należy go regularnie i systematycznie oczyszczać. Można do tego wykorzystywać różne metody. Jedną z nich jest oczyszczanie organizmu wodą. Jest to posiadająca długie tradycje metoda, w sposób szczególny związana z Krajem Kwitnącej Wiśni. Zdaniem wielu regularne oczyszczanie organizmu wodą przez określony okres czasu jest skuteczne w leczeniu niektórych chorób takich jak np. cukrzyca, choroby nowotworowe,  artretyzm, nie mówiąc już o bólach głowy, problemach gastrycznych, nadciśnieniu itp.

Oczywiście tego typu praktyki nie polegają na tym, aby ograniczyć dietę tylko i wyłącznie do picia wody. Należy jednak wprowadzić pewne zasady.

  • Nasz dzień powinien rozpoczynać się od wypicia pół litra letniej wody.
  • Następnie po upływie 45 minut można zjeść normalne śniadanie.
  • Należy także pamiętać o zachowaniu przerw pomiędzy poszczególnymi posiłkami (co najmniej 2-3 godziny).
  • Nie powinno się także pić tuż po posiłku.

Jeszcze jedna uwaga – w naszej kulturze bardzo popularne jest picie zimnej wody do posiłków. Jeśli zależy nam jednak na oczyszczanie organizmu wodą powinniśmy zrezygnować z tego nawyku, szczególnie jeśli mamy skłonności do spożywania tłustych, ciężkostrawnych potraw. Wówczas nasz organizm może mieć poważne problemy z ich strawieniem. Z tego powodu napoje, które spożywamy do posiłku powinny być raczej ciepłe.