W jaki sposób wzmocnić swoje serce?

jak dbać o serce

Serce to jeden z najważniejszych organów w organizmie człowieka. Niektórzy lekarze określają więc serce żartobliwym mianem silnika człowieka. Faktycznie nasz organizm odczuwa i negatywnie reaguje na każde – nawet najdrobniejsze zaburzenie pracy serca. 

Wzmacnianie serca

Dzieci i młodzież zazwyczaj mogą poszczycić się zdrowym sercem. Dzieje się tak ponieważ serce młodego organizmu posiada elastyczne ścianki, jędrne i szerokie tętnice co zapewnia stabilną pracę nawet przy dużych obciążeniach. Wraz ze starzeniem się organizmu, ścianki serca twardnieją a przekrój żył zmniejsza się co prowadzi do osłabienia i poważnych komplikacji zdrowotnych. Dodatkowo cichymi zabójcami serca są papierosy oraz odkładające się cząsteczki tłuszczu, soli i białka, których nadmiar osadza się w żyłach ze względu na niezdrowy tryb życia i śmieciowe jedzenie. Sposobem na profilaktykę serca i powstrzymanie szkodliwych zmian zachodzących w układzie krążenia jest uprawianie sportów lub jakakolwiek aktywność fizyczna. Pomocne w dbaniu o serce jest też ograniczenie stresu i wprowadzenie odpowiedniej diety.
Najważniejszy organ naszego organizmu możemy też wzmocnić poprzez stosowanie preparatów wspomagających.

Osłabione serce

Jak wzmocnić serce? Jeśli wiemy, iż nasze serce nie funkcjonuje tak jak dawniej i coraz częściej uskarżamy się na problemy z nim związane powinniśmy wesprzeć jego pracę. Zacząć należy od środków ziołowych. Oparty na naturalnych składnikach preparat Labofarm (w składzie: serdecznik, nostrzyk oraz kwiat głogu) zwiększa przepływ krwi oraz wpływa na ogólne podniesienie jakości pracy serca. Lek jest zasadniczo bezpieczny jednakże należy pamiętać by absolutnie nie podawać go dzieciom oraz nie stosować z tabletkami obniżającymi krzepliwość krwi. 
Wzmocnić nasze serce możemy też z pomocą leków syntetycznych. Jednym z najpopularniejszych jest Asparaginian Magnokal. Jest to połączenie wodoroasparginian magnezu z potasem, które wydatnie wzmacnia serce. Środek szczególnie polecany jest osobom narażonym na stres, prowadzących szybki tryb życia i zaniedbującym odpoczynek. 
Jednakże jeśli odczuwamy poważne problemy z sercem, leki nie pomagają a bóle narastają bądź utrzymują się pomimo stosowania odpowiednich preparatów powinniśmy udać się do lekarza. Miejscem idealnym do przeprowadzenia kompleksowych badań jest Centrum Medyczne PROMED. Mieszcząca się w Krakowie przychodnia oferuje wysoką jakość usług medycznych. W CM PROMED możemy zbadać i wyleczyć nie tylko nadciśnienie czy niewydolność serca, ale też arytmie czy chorobę wieńcową.