Wiosenne porządki w organizmie

wiosenne oczyszczanie organizmu

Wiosna to dobry czas, by zadbać o siebie, swoje zdrowie i ciało. To również dobry moment, by wprowadzić pewne zmiany do codziennej diety. Dzięki temu będziemy czuli się lepiej, lżej a nasze ciało szybo odwdzięczy się nam utratą zbędnych kilogramów i pozytywnym wyglądem. Jak oczyścić swój organizm z toksyn? Co warto jeść i pić, by poczuć się lepiej? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. 

1. Ciepła woda z cytryną i odrobinką miodu 


Wielu dietetyków oraz fanatyków zdrowego odżywiania zgodnie twierdzi, iż wypijanie szklanki ciepłej wody z cytryna (i ewentualnie odrobiną miodu) to pierwszy krok na oczyszczanie organizmu z toksyn oraz usprawnienie metabolizmu. Ciepła woda pobudza nasz organizm oraz oczyszcza nasze jelita z zbędnych rzeczy, które zalegają w nim po poprzednim dniu i nocy. Picie jej regularnie sprawia, iż działa lepiej niż kawa (a już na pewno jest o wiele bardziej zdrowsza). Warto wprowadzić ten nawyk do naszych codziennych rytuałów niezależnie od naszego wieku. Przeczytaj również: 3 produkty do oczyszczanie organizmu


2. Zamiana słodzonych napojów na wodę niegazowaną


Wprowadzenie tych zasad wyjdzie nam szybko na dobre. Ciężkie słodkie napoje gazowane lub soki sklepowe są źródłem wielu zbędnych kalorii. Sprawiają, iż jeszcze bardziej chce nam się pić, dodają zbędne kilogramy oraz psują nasze zęby. Warto całkowicie je zamienić na wodę niegazowaną, której picie minimum 2 litrów świetnie działa na nasz cały organizm. Woda niegazowana wspomaga metabolizm, reguluje i przyspiesza procesy trawienne oraz jest całkowicie pozbawiona kalorii. Dodatkowo wpływa na oczyszczanie organizmu ze zbędnych toksyn i pasożytów. Wypróbuj nasz przepis na wodę z ogórkiem i cytryną

3. Zdrowe produkty w diecie


To co jemy ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie i nasze samopoczucie. Niezdrowe jedzenie, fast foody, gotowe produkty źle wpływają na nasz organizm. Obawia się to naszymi stanami depresyjnymi, sennością, otyłością i złym stanem cery. Dlatego też tak ważne jest spożywanie zdrowych, pełnowartościowych produktów, które usuną z naszego toksyny oraz usprawnią jego prawidłowe funkcjonowanie. Proste, smaczne i zdrowe nie są wcale czasochłonne ani drogie w przygotowaniu. Na śniadanie warto postawić na owsiankę lub kaszę jaglaną z bananem, na obiad – ciemny ryż z warzywami a na kolację dobry koktajl owocowy. 

4. Zioła oczyszczają toksyny


Herbatki ziołowe są świetnym sposobem na dodatkowe oczyszczanie organizmu z toksyn. Do popularnych ziół, które świetnie działają na organizm zaliczamy między innymi: czystek, pokrzywa, ostropest plamisty, przetacznik leśny czy łopian większy. Herbatki z tych ziół nie tylko dobrze smakują ale i świetnie regenerują nasze ciało. Poza tym zioła są zdrowe i łatwo dostępne, dlatego też można pozwolić sobie na przynajmniej jedną herbatkę dziennie takiej mieszanki. 

Wystarczy tak naprawdę kilka korków, by poczuć się lepiej. Warto postawić na powyższe zdrowe produkty, które znacznie wpłyną na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie. Dodatkowo, już niewielkie zmiany szybko odbiją się pozytywnymi efektami. Wiosna to dobry czas na zmiany. Spróbujmy a nie pożałujemy.