Wiosenne porządki w organizmie

Niezdrowy tryb życia oraz przede wszystkim nieodpowiednia dieta powoduje, że nasz organizm jest bardzo mocno zanieczyszczony. Oczywiście poszczególne narządy takie jak wątroba czy nerki bardzo dobrze w normalnych warunkach samoczynnie radzą sobie z oczyszczaniem organizmu.

Kłopot w tym, że dostarczamy tych substancji organizmowi za dużo i momentami może on sobie nie radzić z samooczyszczaniem.

Z tego powodu, kiedy nadchodzi czas wiosennych porządków warto także zabrać się za wiosenne oczyszczanie organizmu. Dlaczego wiosna sprzyja tego typu zadaniom? Nie tylko z uwagi na wspomniane porządki, ale z związku z tym, że wiosną mamy coraz łatwiejszy dostęp do warzyw i owoców, a to one stanowią podstawę diety oczyszczającej. Oczyszczanie organizmu polega przede wszystkim na pozbywaniu się z organizmu toksyn.

Sprzyja temu przede wszystkim błonnik, którego działanie przypomina szczotkę wymiatającą z naszego organizmu wszystko co niepotrzebne i szkodliwe. Błonnik znajdziemy miedzy innymi w:

  • ryżu,
  • kaszach oraz przede wszystkim we wspomnianych
  • warzywach i
  • owocach.

Te dwa ostanie są szczególnie wartościowe, ponieważ nie tylko zawierają duże ilości błonnika, ale też dostarczają naszemu organizmowi duże ilości witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

Warzywa można przyjmować pod różną postacią, gotowane, zapiekane, ale przede wszystkim surowe przyjmowane w postaci surówek oraz soków owocowo-warzywnych.  Podczas takiej diety powinniśmy także bardzo dużo pić, szczególnie niegazowanej wody mineralnej.